Bölgenin Tek Cerrahi Onkoloji Polikliniği Açıldı

Tüp Mide Ameliyatı ile Şeker’i Yendi
12 Ağustos 2014

Bölgenin Tek Cerrahi Onkoloji Polikliniği Açıldı

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi poliklinik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yapılan bilimsel çalışmalar ve tıp alanındaki yeniliklere bölgede öncülük etme hedefini sürekli sürdüren Balcalı Hastanesi yine bir ilke imza attı ve bölgenin tek Cerrahi Onkoloji Polikliniğini hizmete açtı.

2013 Yılında Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Bünyesinde hizmet vermeye başlayan Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı özellikle kanser hastalarının tedavilerini Dâhiliye Onkoloji Bilim Dalı ile koordineli bir şekilde cerrahi operasyonla tedavilerini gerçekleştiriyor ve bu alanda şu ana kadar önemli başarılara da imza atıyor.

Bu bağlamda poliklinik hizmetinin eksikliğini de göz önünde bulunduran Balcalı Hastanesi yetkilileri düzenlenen minik bir törenle Cerrahi Onkoloji Polikliniğini hizmete açtı. Açılış törenine Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Sorumlusu Prof. Dr. Cem Kaan Parsak ile ilgili diğer Akademisyenler, Uzman Doktorlar ve Personeller katıldı.
Açılış öncesi konuşan Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Sorumlusu Prof. Dr. Cem Kaan Parsak kanser hastalığının günümüzde halen ölüm riski en fazla olan hastalık grubunda yer aldığına vurgu yaparken, bu hastalığın görülme sıklığında da bir hayli artış olduğuna işaret etti. Parsak, Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı olarak kanser hastalarına cerrahi alanda müdahale ettiklerini uygun olan hasta gurubunda ise son derece başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getirdi. Parsak, açılan bu poliklinik ile birlikte hasta takibinin de son derece rahat olacağına değinerek poliklinikte kendisiyle birlikte Uzman Doktorlar Nidal İflazoğlu, Ali Duran ve Emir Çapkınoğlu’nun bulunduğunu sözlerine ekledi.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova da yaptığı konuşmada kanser hastalığı ile her alanda mücadele edilmesinin son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, hastane bünyesinde Dâhiliye Onkoloji Bölümü olarak birbirinden değerli hocalarla çok önemli çalışmalara imza atıldığına, Cerrahi Onkoloji Polikliniğinin de devreye girmesi ve ayrıca bu manada bölgede tek olarak hizmet vermesiyle kanser hastalığıyla mücadelenin her anlamda yapıldığına dikkati çekti. Taşova, Balcalı Hastanesi olarak bir dizi yenilenme ve yapılanma çalışmalarını göreve geldikleri günden bugüne kadar sürdürdüklerinin altını çizerek bu çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Cerrahi Onkoloji Polikliniği’nin açılışı gerçekleştirildi.